Organik gıda ve organik tarım

Organik gıda, en basit anlatımıyla tarım ürününün işlenmesinde, yetiştirilmesinde hiçbir kimyasal madde kullanılmayışıdır. Bunun yanında genetiği değiştirilmemiş ürünler de bu isimle anılır. Tarım ürününü yetiştirmek için hiçbir tarım ilacı ve yapay ürün kullanılmaz. Eğer üretimde yapay herhangi bir yardımcı madde kullanılırsa bu ürünler organik ürün olmaktan çıkar.

Dünyada gelişmiş ülkeler de bu sorun büyük oranda çözülmeye doğru gitmiştir. Bu konuda denetimi kabul eden şirketler organik ürün sertifikası almaktadır. Ürünlerini doğal ürün, organik ürün adı altında satmaktadırlar.

Organik tarım, bitki nöbetleşmesi, yeşil gübre, kompost, “biyolojik zararlı kontrolü”nü içeren ve toprak üretkenliğini sağlamada mekanik işlemeye dayanan; sentetik gübre, pestisit, hormon, hayvan yem katkıları ve genetiği değiştirilmiş organizmaların kullanımını reddeden veya sınırlayan tarım yöntemidir. Organik tarımda toprak ve su gibi doğal çevrenin tarım eliyle kirletilmesini engellemek, temiz malzeme ve teknikler kullanılarak üretilen tarım ürünleri ile insan, hayvan ve çevrenin sağlığı üzerinde olumlu katkı sağlamak amaçlanır.

%100 Organik nar nedir?

Organik gıda ve organik tarım tanımlarından yola çıkarak, dalyan merkezli üretim bahçelerimizde sertifikalı olarak %100 organik nar üretmekteyiz. %100 Organik nar sloganıyla, kurulduğu günden itibaren aynı disiplin ve hizmet kalitesiyle ön göremediğimiz bir ivme ile gelişiyor, dikimden-hasat mevsimine kadar tamamen doğal ürün anlayışıyla ilerliyoruz.  Organik ürün adı altında hizmet verebilmek için organik gıda ve organik tarım koşullarını yerine getirmeyi, şirket olarak sizlere taahhüt etmekteyiz.
Başa dön